Wójt Gminy podpisał porozumienie dotyczące współdziałania przy realizacji MSIT na terenie ŻOF
Wójt Gminy Błędów Mirosław Jakubczak podpisał Porozumienie dotyczące współdziałania przy realizacji Mazowieckich Strukturalnych Inwestycji Terytorialnych na terenie Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego , w którego skład - obok Gminy Błędów - wchodzi 20 innych gmin i miast, m. in. Belsk Duży, Pniewy, Goszczyn, czy Grójec.
Powstanie ŻOF zapisano w Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego 2030 oraz Regionalnym Planie Operacyjnym dla Mazowsza na lata 2021-2027. Te dwa dokumenty są podstawą do dzielenia środków unijnych z nowego budżetu.
- W dużej części to od samorządów zależy, po jaką pulę pieniędzy sięgną z nowej perspektywy, a Żyrardowski Obszar Funkcjonalny (ŻOF) określa obszary, w jakich lokalne samorządy mogą ze sobą współpracować i wspólnie ubiegać się o unijne dofinansowane - powiedział obecny na uroczystości podpisania porozumienia Konrad Wojnarowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.



Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!