Logo Gminy Błędów

Internet, telefon, gry- policja uczyła młodzież, jak nie wpaść w uzależnienie.

Ocena 0/5

W dniach 19 i 20 maja w naszej gminie odbyły się zajęcia profilaktyczne „Na co im to?”, poświęcone uzależnieniom behawioralnym wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współudziale Wójta Gminy Błędów oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Błędowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Grójcu. 

Spotkania profilaktyczne zostały przeprowadzone w PSP w Błędowie, PSP w Gołoszach, PSP w Wilkowie i PSP w Lipiu.

Tematem przewodnim były uzależnienia behawioralne, czyli uzależnienia niezwiązane z substancjami psychoaktywnymi, lecz z określonymi zachowaniami i czynnościami wykonywanymi w sposób kompulsywny. Policjantki wyjaśniły młodzieży, jakie zagrożenia mogą wyniknąć z nadmiernego korzystania z internetu, mediów społecznościowych, gier komputerowych czy telefonu komórkowego. Dzielnicowy zwrócił uwagę na konsekwencje uzależnień behawioralnych, wskazując jednocześnie na znaczenie właściwych relacji społecznych, aktywności fizycznej oraz świadomego i odpowiedzialnego korzystania z internetu i dostępu do sieci..

Celem działań było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń wynikających z uzależnień behawioralnych, a także promowanie zdrowych form spędzania wolnego czasu i odpowiedzialnego korzystania    z nowych technologii.

 Na zakończenie spotkania w ramach akcji rozdawane były elementy odblaskowe dla młodzieży.

Dziękujemy za wartościowe spotkanie i cenną lekcję profilaktyki.

Galeria zdjęć

policja 4 policja 3 policja 2 policja 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności