Logo Gminy Błędów

Eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ocena 0/5

Eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Za nami 46. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem eliminacji powiatowych, już po raz kolejny, była Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Panka w Wilkowie.

Turniej odbył się 10 kwietnia 2025 r. i zgromadził 9 drużyn reprezentujących 6 szkół z terenu powiatu grójeckiego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Grupa I Grupa II
Publiczna Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Karolewie im.Maksymiliana Marii Kolbego Publiczna Szkoła Podstawowa w Goszczynie
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce Publiczna Szkoła Podstawowa w Karolewie im.Maksymiliana Marii Kolbego
Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Panka w Wilkowie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce
  Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Panka w Wilkowie

Przebieg turnieju
Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwał sędzia główny – kom. Michał Prokopczyk, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grójcu. Testy teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz znajomości skrzyżowań uzupełniła rywalizacja na rowerowym torze przeszkód, który sędziował Tomasz Augusiewicz.

Uczniowie wykazali się świetnym przygotowaniem, znajomością przepisów oraz bardzo dobrą techniką jazdy na rowerze. Wśród przeszkód znalazły się m.in.: przejazd po rynnie, tarkach, korytarzu z desek, slalom z ograniczeniem, zawracanie w kwadracie oraz zatrzymanie w wyznaczonym miejscu.

Wyniki końcowe
Grupa I
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Panka w Wilkowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach
IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Marii Kolbego w Karolewie
Grupa II
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Panka w Wilkowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Goszczynie
V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Marii Kolbego w Karolewie
Klasyfikacja indywidualna
Grupa I
I miejsce – Sebastian Melon (PSP w Wilkowie)
II miejsce – Klaudia Kołacz (PSP w Wilkowie)
III miejsce – Krzysztof Melon (PSP w Wilkowie)
Grupa II
I miejsce – Amelia Wieteska (PSP w Wilkowie)
II miejsce – Alicja Jankowska (PSP w Wilkowie)
III miejsce – Wojciech Kołacz (PSP w Wilkowie)
Awans do etapu rejonowego
Do eliminacji rejonowych zakwalifikowały się drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Mariana Panka w Wilkowie – zarówno z grupy I, jak i grupy II.

Podsumowanie
Zawodnicy z miejsc I–III zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wręczenia dokonali Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie, pani Zofia Michalak, oraz kom. Michał Prokopczyk – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grójcu.

Wszystkie nagrody rzeczowe oraz poczęstunek dla uczestników zostały sfinansowane przez Urząd Gminy w Błędowie.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnej, pamiątkowej fotografii.

T. Augusiewicz

Uczestnicy OTBwRD 2025

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności